נט"ל
  להיעזר   להכיר   ללמוד
 
 

גיליון 5, אפ' 2003

עומדים במבחן הזמןבנוגע לרגש 5
גליון זה עוסק בהשפעה שיש לחיים בצל האירועים הקשים על החברה בארץ. הוא עוקב אחריהם מהיבטים שונים, כמו התגובות למצבי לחץ, הזעם והשלכותיו ההרסניות על היחיד ועל החברה, השפעותיה ההרסניות של המלחמה כפי שהן באות לידי ביטוי בהצגת תיאטרון, והמפגש של הצוות הקהילתי של נט"ל עם אנשי טיפול וצוותי הצלה.
יהודית יובל רקנאטי

החברה הישראלית בצבת הטרור
למעלה מחצי מליון ישראלים סובלים מתגובה פוסט-טראומטית הכרוכה בסבל נפשי ובליקוי תפקודי לא מבוטל.
פרופ' אבי בלייך

סיפור אישי מהקו הפתוח
בצבא שרתתי ביחידה קרבית והייתי מורגל במראות קשים, אך במראות מחרידים כאלה לא נתקלתי. חזרתי הביתה המום, מבולבל וחסר מנוחה. חיפשתי רק עם מי לדבר, מישהו שאיתו אוכל לחלוק את החוויה - הרי דברים כאלה אי אפשר לספר לכל אחד.
ד'

ההלם והזעם
נסיונות ריפוי ההלם של אבדן התבונה והזיכרון הפרטי, מקבילים למאבק לשימור הזיכרון הקיבוצי. כל זה כרוך בכאבים.
יהודה מלצר

הצוות הקהילתי של נט"ל בשטח
תהליך העבודה עם חבורת גברים קשוחה זו היה מרגש ומפתיע כאחד. חשבנון שהם אמנם מבקשים את עזרתנו, אך למעשה לא ישתפו פעולה עם הביטוי היצירתי ועם השיחה הרגשית הנובעת מהיצירה המכוונת. לסיכום הם העידו שהיו זקוקים מאוד לאיוורור, והיו זמחים אם תהליך כזה היה הופך לחלק משגרת עבודתם הלוחצת.
יהודית גונן

מפגש עם קשישים בנתניה
"תגיד לי דני, מה הסיכוי שאלך לי לתומי ברחוב ולפתע ייפול על ראשי פסנתר?... יש אכן סיכוי כזה" הוסיף האיש ואמר "אבל אין זאת אומרת שאני מהלך ברחוב כשראשי מופנה כל העת כלפי מעלה לחפש פסנתרים מעופפים וינחתו על ראשי מהקומה החמישית... גישה כזאת אני נוקט גם כלפי הטילים של סדאם".
דני שנדור

סדנה לעובדי הרווחה בחיפה
התבקשתי להשתתף בסדנה לאחת מקבוצות העובדים הסוציאליים היצאו לשטח מיד לאחר הפיגוע. שוב הסתבר עד כמה חשוב גם לנו, אנשי המקצוע המיומנים והמנוסים, למצוא מקום ומסגרת שיכילו אותנו ואת המאגר העצום של כאב וקושי שאנו נושאים עמנו מתוך אינספור מפגשים עם טראומה, שכול וכאב..
דני שנדור

"גילוי אליהו", יצירה בימתית של רות קנר
המופע הבימתי שופך אור על החוויה הנפשית שחווים המשתתפים בקרב. לעיני הצופה נגלים פרגמנטים הזויים המתארים פחד, אי-ודאות ונסיונות הישרדות. היחס למלחמה בהצגה בוחן הן את כוחה ההרסני והשבר שהיא מביאה, והן את המשיכה האנושית אל אותה עוצמה אפלה והרסנית. ההצגה היא חוויה תיאטרונית מסעירה, אינטנסיבית וקשה לצפייה, המאפשרת לצופה להציץ בחטף אל אותה מציאות קשה שנחוותה על ידי רבים על בימת החיים.
יפעת אידלסון וסער עוזיאלי

סדנת דיבוב לאנשי זק"א
במפגש תהיתי כיצד מצליחים אנשים אלה לפגוש יום יום בזוועות המוות כתוצאה מתאונות דרכים, התאבדויות ופיגועי תופת.חשבתי על האמונה ועל השליחות, אבל גם על חוש ההומור. כן, זה נשמע מוזר ואולי לא מתאים, אך לאורך כל תהליך הדיבוב הקבוצתי שערכנו נתקלנו שוב ושוב בהומור השחור של המשתתפים, שהיה שזור בתיאורים הקשים.
דני שנדור

 

דרונט בניית אתרים