נט"ל
  להיעזר   להכיר   ללמוד
 
 
בקשות לתרומה 2016

טיפול ארוך טווח באמצעות קו הסיוע.

קו-הסיוע של נט"ל הינו היחיד בארץ המעניק תמיכה וסיוע נפשי לנפגעי טראומה על רקע טרור ומלחמה. הקו עומד לרשותם של ילדים ומבוגרים, לתקופה בלתי מוגבלת ובהתאם לצורך. הפונים לקו נענים ומלווים על-ידי מתנדבים שעברו הכשרה מקיפה וממושכת. בחלק גדול מהמקרים הקשר בין הפונה למתנדב המוצמד אליו נמשך חודשים ואף שנים. עבודת המתנדבים בקו נעשית בפיקוח הצוות מקצועי הבכיר.

 

עלות קו סיוע- הכשרת מתנדבים (קורס חצי שנתי פעם בשבוע) 15 מתנדבים בכל קורס בממוצע,
סה"כ מתנדבים בקו כ-60 פעילים ועוד כ-50 מתנדבים המשמשים צל"ח (צוותים לשעת חירום),
הדרכה לאורך השנה ותחזוקה שוטפת.

סה"כ  עלות - 200.000 ₪

 

 

טיפול קליני לילדים ומשפחות באמצעות היחידה הקלינית

הייחוד של נט"ל בגישה לטיפול בנפגעי פוסט טראומה הוא בטיפול משולב. פוסט טראומה הינה הפרעה מרובת פנים הכוללת מרכיבים אישיים (סימפטומים), בין-אישיים (יחסים במשפחה) וחברתיים (קשיים בעבודה ובחברה). מכיוון שכך, הטיפול בנט"ל בנוי באופן מודולרי ומותאם לכל מטופל בהתאם לצרכיו. היכולת לרכז את סך כל הטיפול תחת קורת גג מקצועית אחת משמעותית מבחינה קלינית ויעילה יותר מבחינת המטופל.

 

מודל זה מביא משפחות רבות להיעזר בנט"ל ולקבל סיוע קליני, אשר ברוב המקרים  הינו טיפול חיוני המחזיר את המשפחה לתפקוד יומיומי נורמטיבי ומאפשר המשך טיפול והתמודדות עם המצב המתמשך. ההיכרות עם

 

תכניות נט"ל או מפגש עם קשר טלפוני של נט"ל מהווה יתרון ומכין את המשפחה להבנה כי יש צורך בהמשך טיפול קליני. בימים אלו אנו מטפלים במעל מ- 200 ילדים ובני משפחותיהם שנפגעו במבצע "צוק איתן".

 

עלות טיפול קליני ארוך טווח לילד של כ- 32 מפגשים, כ-9,000 ₪,
ההערכה היא כי במהלך השנה הקרובה יטופלו על ידי הצוות הקליני של נט"ל כ- 350 ילדים.

 

 

ניידת טיפול נפשי –"טיפול בנעלי בית "

עמותת נטל מגישה סיוע נפשי מיידי וחיוני לילדים והורים בביתם בכל אזורי העימות .

תיאור הפרויקט:

מערך 'ניידת טיפול נפשי' הוקם בשנת 2006, במטרה לתת מענה לתושבי הדרום החיים תחת איום ביטחוני מתמשך וזקוקים לתמיכה וסיוע נפשי אך חוששים לצאת מביתם. הניידת מביאה את אנשי המקצוע לבתיהם של המשפחות וכך מתאפשר טיפול פרטני בילדים ובהורים בנפרד ובמשפחה כולה, בסביבתה הטבעית, בלי הצורך לעזוב את הבית שנתפס כמקום מוגן ובטוח ובלי הסטיגמה הנלווית לעיתים, לצערנו, להגעה למרכז טיפולי רשמי. עבודת הניידת מתבצעת בתיאום מלא עם מחלקות הרווחה בערים ומרכזי החוסן. אשת מקצוע מטעם נט"ל פועלת מתוך מחלקת הרווחה  ומרכזת את הפונים לעזרה ופעילות הניידת.

 

נכון להיום טופלו באמצעות הניידת למעלה מ 5,000 הורים וילדים (מתוכם 70% ילדים ובני נוער). צוות הניידת מגיעה לדרום אחת לשבוע והמטפלים נמצאים בעיר במשך שעות רבות. בזמני חירום כאשר יש החרפה משמעותית במספר הקסאמים, הניידת מתגברת את פעילותה לפעמיים ואף שלוש בשבוע. 

במקביל מפנה "הניידת" של נט"ל ילדים רבים המאובחנים עם תסמינים אקוטיים לטיפול פסיכולוגי קליני ארוך טווח, חלקם מגיעים לאחר טיפול ראשוני של הניידת וחלקם מופנים ישירות לצוות הקליני.

 

חשוב לציין כי הניידת והיחידה הקלינית ממשיכים  את פעילותם גם ב"ימים של שקט" שכן עבור ילדים רבים,

המלחמה לא הסתיימה והם סובלים מתסמינים פוסט טראומטיים קשים והטיפול בהם ימשך חודשים ושנים לאחר מכן.

 

עלות סדרת טיפול משפחתי קצרת טווח של כ 10 מפגשים, במסגרת הניידת, כ-3,500 ₪

ההערכה היא כי במהלך השנה הקרובה יטפלו אנשי צוות הניידת בכ-400 משפחות.

 

 

 

 

ליצירת קשר: גלי דגן, סמנכ"ל הסברה, נט"ל

טל. משרד. 0732-363-307 נייד.  0525-397935   דוא"ל.  gali@natal.org.il  

 

 

 

 

דרונט בניית אתרים