חוסן לארגונים - נט"ל

סדנאות חוסן

נט”ל מציעה מגוון רחב של הכשרות וסדנאות לארגונים וחברות. מטרת הסדנאות – הבניית החוסן הארגוני ו/ או חוסן הפרט מתוך תפיסה של מניעה- הכנה לחירום, טיפול בשחיקה ובתשישות חמלה במצבי דחק מתמשכים, עיבוד חוויות מורכבות ושחיקת העובדים בעקבות משבר הקורונה.

כל הסדנאות מועברות על ידי מנחים וותיקים בכירים ומנוסים בדרכים מגוונות ויצירתיות, בתוך חדר או בטבע.

חוסן ארגוני

הכשרת מנהלים וצוותי משאבי אנוש לאיתור צרכים בארגון בתחום החוסן והמוכנות לחירום, לזהות עובדים במצוקה ולתת מענים ראשוניים. כמו כן עוסקת ההכשרה במתן כלים להפעלת תכניות חוסן בארגון.

שמירה עצמית

סדנא העוסקת בהכנסת שגרות של שמירה עצמית של הפרט בתוך שגרת העבודה או שגרת היום יום. בעזרת כלים פשוטים, נשימות, חיבור גוף נפש, ופעולות שגרתיות, נלמד יחד בסדנא לצמצם את הפגיעה שנוצרת בגלל לחץ מתח ומשבר.

חוסן הפרט

סדנאות לעובדים העוסקות בהבנה של חוסן ותפקידון בהתמודדות עם מצבי דחק ולחץ. מתן כלים אישיים להתמודדות עם לחץ וניהול אישי , איזון בית-עבודה וצמצום/מניעת שחיקה.

צוותי בריאות

צוותי רפואה מסכל הסקטורים מתמודדים עם מצבי חיים מורכבים בעבודתם היום יומית: מתן בשורה מרה, אבל ואובדן, מקרי טראומה מורכבים, דילמות אתיות ועוד. מצבים שעלולים להביא לשחיקה גדולה ולתשישות חמלה. אנחנו מציעים מגוון רחב של מענים לצוותי הרפואה- קבוצות תהליכיות, ימי אוורור, עיבוד טראומה, סדנאות והכשרות למתן עזרה ראשונה נפשית, טיפול במפגע שני, טראומה משנית ועוד.

צוותים חינוכיים

במיוחד לאור משבר הקורונה, עובדים צוותי החינוך במציאות לא פשוטה. מחד התלמידים שהיו בנתק ארוך ובעקבות המשבר רבים עדין זקוקים לסיוע רגשי, ומאידך החזרה לשגרה לא רצופה, מתקפות מצד ההורים והחברה כאשר גם הם עצמם מתמודדים עם השלכות הקורונה ברמה האישית. הסדנאות שלנו מיועדות לפיתוח שפה וכלים לחוסן אישי וצוותי. אנחנו מציעים סדנאות אוורור וגיבוש, רכישת כלים לחוסן אישי של המורה וגם הכשרה להטמעת שפת חוסן והתמודדות עם מצבי לחץ ומשבר בכיתה. התכניות שלנו מוכרות בתכניות ההכלה של משרד החינוך.

צוותי רווחה

בשנת 2021 בעקבות משבר הקורונה מפעילה נט"ל סדנאות ותכניות התערבות לעובדים סוציאליים במחלקות לשירותים חברתיים ב45 רשויות ברחבי הארץ. בנוסף לצוות שלנו ניסיון של שנים רבות בהכשרת צוותי רווחה ובריאות הנפש בעולמות הטראומה, מתן עזרה ראשונה נפשית, אבל ואובדן, מוכנות והתמודדות עם חירום ולאחר אירועי חירום.

הכשרה להפעלת קו-סיוע ותמיכה רגשית באמצעות הטלפון

עמותת נט"ל מפעילה קו סיוע ייחודי מסוגו בעולם. במהלך 20 שנות פעילותו צבר הקו נסיון הן כקו חם והן כפלטפורמה למתן מענה נפשי ותמיכה רגשית מתמשכים. הקו מעניק סיוע לאוכלוסיות נרחבות בכלל זה הורים, ילדים ונוער (גם באמצעות צ'אט) וחיילים משוחררים הסובלים ממצוקה בעקבות חשיפה לאירועים טראומטיים הקשורים למלחמה ולטרור. עם התפרצות נגיף הקורונה וההנחיות לריחוק ולבידוד הפך אמצעי זה לנדרש וחיוני במיוחד. נט”ל, באמצעות אנשי הטיפול והמנחים שלה, מעניקים מגוון הכשרות לגופים ולמטפלים המעוניינים להקים קו סיוע או להרחיב את המענים שלהם גם למתן מתן סיוע נפשי ראשוני (ע"ר נפשית) ותמיכה נפשית באמצעות הטלפון.

אחריות תאגידית

עבור המגזר העסקי, מוכנות לחירום ופיתוח חוסן הארגון יכול וחשוב שיתקיים בשלוש רמות:
חוסן הפרט - מניעת שחיקה, שימור עובדים, הפחתת ימי חופשה ומחלה לא מוסברים, צמצום תחלופת עובדים ומתן משמעות וחיבור של העובד לארגון.
חוסן ארגוני – פיתוח מנהלים לשמירה על חוסן העובדים, אבחון החוסן הארגוני והמוכנות לחירום ו/ או משבר. ניתן לקבל הדרכה או סדנאות או תהליך ליווי מתמשך.
חוסן בקהילה- כחלק מאחריות חברתית של הארגון, אנחנו מציעים הכשרה של עובדים בנאמני חוסן בקהילה אשר יוכלו לתת מענה תוך ארגוני, וגם להעביר סדנאות חוסן או לשמש כמנטורים מתנדבים בקהילה התחום החוסן והטראומה.
*כל ההתערבויות שלנו נעשות דרך חוויה, התנסות, שימוש בכלים יצירתיים או מסעות טבע. כל תכנית נתפרת בהתאמה לארגון ולצרכיו.