סדנת וידאו למי שנושאים מצוקה פוסט טראומטית

במקום בו נגמרות המלים, עלולה להיות נטייה להוריד מסך, להתכנס בעצמי ולשתוק. השתיקה מנתקת, סוגרת ומעיקה, ולעיתים היא מאיימת להתפרץ ללא שליטה. סדנת הוידאו מציעה דרך לשתף את הסביבה בחוויות ובתחושות באמצעות כלי בלתי מילולי אך עצמתי- הוידאו. במקום שהמסך יבודד אותכם מן הסביבה אנחנו מציעים להפוך אותו לאמצעי לתקשורת עם הסביבה הקרובה –בנות זוג, ילדים, הורים וחברים והחברה בכלל.

באמצעות השפה הקולנועית, יתאפשר למשתתפים לעבור תהליך אישי אותו יוכלו גם להעביר בתחילה  המסך אל קבוצה מצומצמת, קהל אוהד של חברים שחוו חוויות דומות ויבינו את המלים שמאחורי התמונות ולאחר מכן, על פי רצונם, לאנשים בסביבתם.

על הסדנא

בתחילת עבודתה של הקבוצה יינתנו תרגילים פשוטים בצילום החל בצילום סטילס, תרגילים אלו מהווים כלי ויזואלי ראשוני ביותר לתחושות ראשונות של צפייה, חששות, רצון לשיתוף. עם התפתחות הקבוצה יינתנו תרגילים יותר מורכבים שכוללים, שימוש באור, בקול, עריכה בסיסית ועד האפשרות ליצור סרט "אמיתי" כולל כל המרכיבים.  כל תרגיל שיינתן במהלך הסדנא יוכל לעמוד בפני עצמו או להיות מרכיב ביצירה מתפתחת. הרצון הוא לאפשר גמישות מרבית בהתאמה של סוג העשייה לכל משתתף ביחד עם מתן מסגרת יציבה שתאפשר יצירה שלמה.

עבודת הקבוצה תעשה דרך צפייה משותפת בחומרים ותהליכי היצירה, תוך עבודה קבוצתית דינמית המתייחסת כמובן גם לכאן ועכשיו.

הסדנא כוללת כ- 20 מפגשים דו שבועיים בני 3 שעות.

מנחים

הסדנא בהובלת במאי סרטים, מרצה ומורה לקולנוע, מנחה ביחידה הקהילתית של נט"ל, לצד מנחה היחידה הקהילתית בנט"ל, בעל/ת תואר שני במקצועות בריאות הנפש והנחיית קבוצות. מנחי היחידה הקהילתית בנט"ל מנוסים בעבודה עם חיילים משוחררים ועם אנשים הסובלים ממצוקה פוסט טראומטית.

הסדנא מיועדת לחיילים משוחררים החווים מצוקה על רקע חווית השירות הצבאי שלהם.

לפרטים נוספים ויצירת קשר

כרכם רוזנשטיין
073-236-3309
karkom@natal.org.il