בהנחיית ד"ר עודד ארבל

מיינדפולנס הינה גישה השמה במרכז את האימון והיכולת להיות בעולם באופן שאינו שיפוטי ותגובתי, תוך תשומת לב, קבלה והתבוננות. האימון במדיטציה של מיינדפולנס וכן בתירגולים שונים בלתי פורמאליים של תשומת הלב, מוכרת כבעלת השפעה מיטיבה על איכות החיים, מצב הרוח, התנהלות מול סטרס ושחיקה וככלל, שהייה בנוכחות מלאה ועשירה יותר בחיים.

מתרגלים רבים ברחבי העולם מוצאים את תפיסת העולם ודרך החיים הזו, מפרה, מגדילה ותורמת במידה משמעותית לאיכות החיים. אבן יסוד לכך הוא התרגול במדיטציה, וההכנסה של אלמנטים מהתרגול אל תוך חיי היומיום. לצד התירגול, קיים עניין וסקרנות כלפי הרקע התיאורטי בו התיאוריה הזו צמחה, סיפורים, רעיונות היסוד של תורת הנפש הבודהיסטית והיכרות עם הפנים המרתקות של פילוסופיה עתיקה, אך רלבנטית מתמיד.

פסיכותרפיה מבוססת מיינדפולנס הפכה בעשורים האחרונים לזרם מקובל, מוכח מחקרית ומרכז עניין רב בקרב מטפלים בימים אלו.

במסגרת הקורס

נלמד את היסודות של תורת הנפש הבודהיסטית, תוך בחינת הרלבנטיות הקלינית של התורה בפסיכותרפיה דינאמית פרטנית  וכן נפתח צוהר לעולם ההתערבויות הקבוצתיות מבוססות הפרוטוקול MBCT  ו- MBSR. נלמד ונעמיק בהיבטים של האימון במיינדפולנס כאימון לחיים. נחקור בהתנסות את הרלבנטיות של הרעיונות והתירגולים לחיי היומיום שלנו, למערכות יחסים, לעבודה ולאהבה. מתוך אמונה שהכלי הטיפולי המרכזי הוא נוכחות המטפל ועומק ההתנסות שלו, ננסה לגעת בהיבטים של הטרנספורמציה האישית ומשם נלך אל עבר מציאת הרלבנטיות הקלינית, שהיא במיטבה, עשייה יצירתית, חד פעמית מלאת תשומת לב וקשב.

אוכלוסית היעד

אנשי מקצוע בתחומי הטיפול, היעוץ, והשיקום, בעלי תואר ראשון לפחות בתחומי הפסיכולוגיה, העבודה הסוציאלית, הפסיכיאטריה, מדעי ההתנהגות, טיפול באמנויות, ריפוי בעיסוק, ייעוץ חינוכי, רפואה וקרימינולוגיה קלינית. המעוניינים בראש ובראשונה להעשיר את חייהם, לעזור לעצמם ולאחרים ולחיות בצורה מלאה ומאוזנת יותר.

על המנחה:

ד"ר עודד ארבל – פסיכיאטר מומחה, בוגר התכנית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית באוניברסיטת ת”א ותכנית המטפלים של המרכז לפסיכודהרמה, המפגיש מטפלים ואנשים ממקצועות שונים עם הבודהיזם בדרך ייחודית. מנהל מרפאת מיינדפולנס שבמרכז לבריאות הנפש בבאר שבע. עוסק בטיפול פרטני וייעוץ בקליניקה פרטית ובהוראה והכשרה של מטפלים בגישות מבוססות מיינדפולנס.

טופס הרשמה

מוכר לגמול השתלמות

מועדי ומשך הקורס:

ימי שלישי אחת לשבוע, בין השעות 16:15-19:30,

בנוסף יום ריטריט ב- 02.02.2021 בין השעות 08:00-15:00, להעמקה וביסוס של התירגול וההתנסות. סה"כ 8 מפגשים, 40 שעות.

מועד פתיחה: 29 בדצמבר 2020  שכר לימוד: 2,900 ₪    דמי הרשמה: 150 ₪

מקום הלימודים: בית נט"ל, רח' אבן גבירול 10 תל-אביב

מועד אחרון להרשמה: 1.12.2020