נט"ל – נפגעי טראומה על רקע לאומי, היא עמותה (מלכ"ר) א-פוליטית,

אשר נוסדה על ידי ד"ר יוסי הדר ז"ל, הוגה המרכז ויוזמו, ויודי יובל רקנאטי, יו"ר ומייסדת העמותה.

נט"ל הוקמה בשנת 1998 מתוך הזדהות עמוקה עם אלו שנפגעו נפשית באופן ישיר או עקיף כתוצאה מאירועי טרור או מלחמה.

אנו בנט"ל פועלים מתוך השקפת עולם לפיה טראומה על רקע לאומי היא חלק בלתי נפרד ממציאות החיים בישראל. כולנו חשופים לטראומה.

חזון העמותה:

להוות מרכז ייחודי לנפגעי טראומה מטרור ומלחמה ולבני משפחותיהם. להמשיך ולקדם ולהוביל את הטיפול, המניעה, המודעות הציבורית, לפעול להנחלת הידע והמחקר, לחיזוק חוסנה של החברה בישראל.

מטרות העמותה:

 • להוות בית טיפולי רב מקצועי לנפגעי טראומה וקרוביהם על רקע הסכסוך הישראלי הערבי ואסונות בעלי אופי לאומי למען שיקום ושיפור איכות חייהם.
 • לפעול בקהילה למניעה, התערבות והדרכה בשגרה ובחרום.
 • להוות מרכז הכשרה, הוראה והדרכה בתחום הטראומה לאנשי מקצוע.
 • להוות מרכז לקידום הידע והמחקר.
 • לפעול להעלאת המודעות בכל הקשור לטראומה על רקע לאומי בחברה הישראלית.

בית נט"ל שוכן ברחוב אבן גבירול 10 תל אביב. המיקום המרכזי, עם הפנים לקהילה, הינו חלק מהתפיסה החברתית של קידום המודעות הציבורית והעברת המסר כי הפציעה הנפשית כתוצאה מאירועי טרור ומלחמה הינה חלק בלתי נפרד מהמציאות הישראלית.

בית נט"ל הינו מרכז טראומה ייחודי לטיפול ותמיכה, מחקר, לימוד וחשיפת  הנושא כולו לקהלים מגוונים מהארץ ומחו"ל. הבית נבנה בשנות ה-50. בשנות ה-70 שימש הבניין את משרד הביטחון ובשנת 73 במהלך מלחמת יום הכיפורים הגיעו לכאן משפחות הנעדרים והשבויים לזהות את יקיריהם, עובדה זו לא היתה ידועה בשעת רכישת הבניין ע"י משפחת יובל רקנאטי, ועבור מטופלים ומתנדבים רבים, היא מהווה מעין סגירת מעגל. הבית עבר שיפוץ מן היסוד והותאם לצרכי העמותה, תוך כוונה לשוות למרכז מראה ותחושה של בית. את מבואת הכניסה לבית מפארת יצירת מוזאיקה שיצרה האמנית לורי רקנאטי, ובה העץ, סמלה של נט"ל. העץ מסמל תהליך התחדשות וצמיחה העובר על אדם שחווה טראומה ונפגע נפשית, אך לא מוותר ובאמצעות תהליך טיפולי בנט"ל – מחדש את הכוחות לשוב לצמוח ולחזור לחיים.

בית נט"ל תוכנן על ידי משרד האדריכלים יוסי פרידמן, ניהול פרויקט השיפוץ של הבית לווה על ידי אדריכל יובל נדל ומלאכת השיפוץ בוצעה על ידי הקבלנים איציק ומשה אלשטיין.  המרכז נגיש לאוכלוסיית הנכים בישראל.

יודי יובל רקנאטי, מייסדת ויו"ר העמותה, מעמידה את בית נט"ל לטובת העמותה, וכן תורמת לכיסוי הוצאות הנהלה וכלליות מדי שנה, כאות הערכה לפעילות העמותה למען חוסנה של החברה הישראלית.

הצוות שלנו

יחידות נט"ל המקצועיות

 • קו הסיוע

  קו הסיוע של נט"ל הינו היחיד בארץ המעניק תמיכה וסיוע נפשי בנפגעי טראומה על רקע טרור ומלחמה.
  הקו פועל במודל מיוחד ומציע ליווי מתמשך למבוגרים וילדים באמצעות הטלפון או הצ'אט באתר.

 • היחידה הקלינית

  הטיפול הקליני בנט"ל מותאם לכל מטופל בהתאם לצרכיו ומשלב מגוון שיטות טיפול תחת קורת גג מקצועית אחת.
  לנט"ל כ130 מטפלים בפריסה ארצית מהצפון ועד לדרום והמטופל יופנה למטפל הקרוב למקום מגוריו

 • מרכז התיעוד

  מרכז התיעוד בנט״ל מאפשר לאנשים שעברו חוויה טראומטית עקב טרור או מלחמה לספר את סיפורם מול מצלמה, בתהליך אישי בליווי איש טיפול שבסיומו יקבלו לידם DVD עם סיפורם האישי במלואו

 • יחידת מחקר, פיתוח וניהול ידע

  יחידת המחקר אוספת מידע ומעניקה שירותי מחקר והערכה שוטפים ליעילות הטיפולים וההתערבויות המוצעים בנט"ל למבוגרים ולילדים.
  אנשי המחקר של נט"ל גם מבצעים מחקרים לבדיקת השפעתם של מצבי טרור ומלחמה מתמשכים על בריאות הנפש ועל החוסן של קבוצות שונות בחברה הישראלית.

 • תחום חוסן וקהילה

  תחום חוסן וקהילה של נט"ל פועל בשטח ומבצע התערבויות בשעת חירום ובמקביל מעביר סדנאות, הכשרות וימי עיון לחיזוק משאבי החוסן בקבוצות ובארגונים כמו רשויות מקומיות, כוחות סיוע והצלה, מוסדות חינוך ובריאות, חברות ועוד

 • המרכז הרב תחומי ללימודי טראומה

  המרכז ללימודי טראומה של נט"ל מספק הכשרה רב תחומית בתחום טיפולי הטראומה, הכולל בתוכו את קורס הדגל שלו האורך שנה, המוכר רשמית ומוסמך ע"י אוניברסיטת ת"א.

יחידות המנהלה

 • שיווק והסברה

  מחלקת שיווק והסברה עוסקת בהעלאת המודעות לטראומה על רקע לאומי, תוך יצירת לגיטימציה בקרב המתמודדים עם פוסט טראומה וקרוביהם לפנות לקבלת עזרה.

  למידע נוסף
 • קשרי חוץ ופיתוח משאבים

  מחלקת קשרי חוץ ופיתוח משאבים מתמקדת בפיתוח משאבים ובגיוס כספים למימון פעילות העמותה ובפיתוח גיוס משאבים ממגוון מקורות בארץ ובעולם.

  למידע נוסף
 • משאבי אנוש

  מחלקת משאבי אנוש מטפלת במשאב האנושי בעמותה: עובדים, פרילנסרים ומתנדבים. אנו שמים את האדם במרכז ופועלים למתן שירות מיטבי לכל אחד ואחד בהתאם לצרכיו.

  למידע אודות דרושים

שקיפות כספית

נט"ל היא עמותה ציבורית ללא מטרות רווח ש 75% מפעילותה ממומנת ע"י תרומות והיתר ממכירת שירותים מקצועיים.

נט"ל מעניקה סיוע נפשי לנפגעי טרור ומלחמה ולמעגלים המקיפים אותם ופועלת למען העלאת המודעות הציבורית לנושא טראומה על רקע לאומי ובידולה מטראומות אחרות, מתוך ההקשר החברתי-לאומי בה מתרחשת הטראומה אשר צריך להניע את החברה הישראלית לפעול למען אלו הזקוקים לעזרה ולהגביר את חוסנה (Resiliency) של החברה.
אנו מאמינים שהצלחה באתגרים החשובים שעומדים בפנינו מחייבת אמון מלא, מקצוענות ומתוך עקרונות אלו- אנו דוגלים בשקיפות מלאה.

כחלק מערכי שקיפות הארגון, תוכלו למצוא פה דו"חות מסכמים שנתיים ומסמכי אישור ממוסדות המדינה בדבר העמותה ופעילותה.

לצפיה בדוחות המילוליים והכספיים ומסמכי העמותה המלאים באתר גיידסטאר לחצו כאן