במציאות החיים בישראל, אלפי אזרחים חוו אירועי טרור, אלפי חיילים וחיילות חוו אירועי לחימה, רבים מהם נושאים עימם זיכרונות ומראות קשים שאינם מרפים, הם נושאים איתם פציעה שאינה נראית לעין, פציעה אשר יוצרת סביבה גלי הדף המשפיעים על הקרובים ובני המשפחה כולה.

למעלה מ-25 שנה שעמותת נט״ל מעניקה סיוע נפשי לנפגעי טראומה על רקע טרור ומלחמה ועוזרת להם להתמודד עם ה״פציעה השקופה״ אותה הם נושאים ואינה נראית לעין: לאלו שבעת לחימה טיפלו בחבריהם הפצועים ואף איבדו אחרים ומאז הסיוטים בלילה לא מרפים, לאלו שהיו עדים לאירוע טרור ומאז כל רעש מקפיץ אותם ולאותם ילדים המתגוררים באזורי עימות ומפחדים לצאת מהבית מפחד מבלון תבערה המתעופף באוויר…

עמותת נט״ל סייעה עד היום למעל ל-450,000 חיילים משוחררים ואזרחים, ע”י טיפולים פרטניים, קבוצתיים ומגוון רחב של סדנאות ופעילויות, במטרה להחזירם למסלול החיים.

מטרתה של העמותה היא להיות הגוף המוביל בישראל במתן מענה וטיפול לנפגעי טראומה על רקע לאומי, לשמש מסגרת להדרכה ולהתערבות מניעתית ולהוות מרכז לקידום הידע והמודעות בכל הקשור לטראומה על רקע לאומי בחברה הישראלית.

עמותת נט”ל מטפלת בנפגעי טרור ומלחמה ובכל המעגלים שסובבים אותם לרבות אלה אשר המדינה אינה מכירה בהם כמי שזכאים לקבל סיוע נפשי. נט”ל חרטה על דגלה, לטפל ולהעניק סיוע נפשי לכל אזרח במדינת ישראל – לא יהיה אדם אשר זקוק לסיוע ולא יקבלו בגין מצבו הסוציו-אקונומי, העמותה מסבסדת את הטיפולים (עד כדי מתן סיוע ללא תמורה כספית). נט”ל איננה גוף ממסדי ובירוקראטי והליך הקליטה של המטופלים הינו ידידותי ומיידי תוך שמירה על דיסקרטיות מלאה.

נט”ל – נפגעי טראומה על רקע לאומי, היא עמותה (מלכ”ר) א-פוליטית, אשר נוסדה על ידי ד”ר יוסי הדר ז”ל, הוגה המרכז ויוזמו, ויודי יובל רקנאטי, יו”ר ומייסדת העמותה. נט”ל הוקמה בשנת 1998 מתוך הזדהות עמוקה עם אלו שנפגעו נפשית באופן ישיר או עקיף כתוצאה מאירועי טרור או מלחמה.

נט”ל מוכרת ומוערכת כגוף המקצועי המוביל בישראל בעל ניסיון רב בטיפול וסיוע נפשי במגוון מודלים ייחודיים שפותחו ע”י מיטב אנשי המקצוע של נט”ל.

אנו פועלים להעלאת המודעות ל”פציעה השקופה” ולתחושת ההזדהות ולקיחת האחריות שלנו כחברה כלפי כל אותם האזרחים שמתמודדים עם ההשלכות הנפשיות של מציאות החיים הביטחונית בארץ.

הצוות שלנו

יחידות נט"ל המקצועיות

 • קו הסיוע

  קו הסיוע של נט"ל הינו היחיד בארץ המעניק תמיכה וסיוע נפשי בנפגעי טראומה על רקע טרור ומלחמה.
  הקו פועל במודל מיוחד ומציע ליווי מתמשך למבוגרים וילדים באמצעות הטלפון או הצ'אט באתר.

 • היחידה הקלינית

  הטיפול הקליני בנט"ל מותאם לכל מטופל בהתאם לצרכיו ומשלב מגוון שיטות טיפול תחת קורת גג מקצועית אחת.
  לנט"ל כ130 מטפלים בפריסה ארצית מהצפון ועד לדרום והמטופל יופנה למטפל הקרוב למקום מגוריו

 • יחידת מחקר, פיתוח וניהול ידע

  יחידת המחקר אוספת מידע ומעניקה שירותי מחקר והערכה שוטפים ליעילות הטיפולים וההתערבויות המוצעים בנט"ל למבוגרים ולילדים.
  אנשי המחקר של נט"ל גם מבצעים מחקרים לבדיקת השפעתם של מצבי טרור ומלחמה מתמשכים על בריאות הנפש ועל החוסן של קבוצות שונות בחברה הישראלית.

 • תחום חוסן וקהילה

  תחום חוסן וקהילה של נט"ל פועל בשטח ומבצע התערבויות בשעת חירום ובמקביל מעביר סדנאות, הכשרות וימי עיון לחיזוק משאבי החוסן בקבוצות ובארגונים כמו רשויות מקומיות, כוחות סיוע והצלה, מוסדות חינוך ובריאות, חברות ועוד

 • המרכז הרב תחומי ללימודי טראומה

  המרכז ללימודי טראומה של נט"ל מספק הכשרה רב תחומית בתחום טיפולי הטראומה, הכולל בתוכו את קורס הדגל שלו האורך שנה, המוכר רשמית ומוסמך ע"י אוניברסיטת ת"א.

 • יחידת פיתוח אישי וקריירה

  היחידה משמשת גורם מלווה ומסייע, שמטרתו לתמוך בצעירים שחוו אירועים טראומטיים משירותם הצבאי ו/או מאירועי טרור, במקביל להתמודדותם עם משימות החיים הבוגרים והעצמאיים. למתמודדים ניתן לווי מתמשך, תומך ומעודד בתהליכי ההשתלבות בחברה האזרחית, תוך מתן דגש לעולם התעסוקה והעצמאות הכלכלית.

יחידות המנהלה

 • שיווק והסברה

  מחלקת שיווק והסברה עוסקת בהעלאת המודעות לטראומה על רקע לאומי, תוך יצירת לגיטימציה בקרב המתמודדים עם פוסט טראומה וקרוביהם לפנות לקבלת עזרה.

  למידע נוסף
 • קשרי חוץ ופיתוח משאבים

  מחלקת קשרי חוץ ופיתוח משאבים מתמקדת בפיתוח משאבים ובגיוס כספים למימון פעילות העמותה ובפיתוח גיוס משאבים ממגוון מקורות בארץ ובעולם.

  למידע נוסף
 • משאבי אנוש

  מחלקת משאבי אנוש מטפלת במשאב האנושי בעמותה: עובדים, פרילנסרים ומתנדבים. אנו שמים את האדם במרכז ופועלים למתן שירות מיטבי לכל אחד ואחד בהתאם לצרכיו.

  למידע אודות דרושים

שקיפות כספית

נט”ל היא עמותה ציבורית ללא מטרות רווח ש 75% מפעילותה ממומנת ע”י תרומות והיתר ממכירת שירותים מקצועיים.

נט”ל מעניקה סיוע נפשי לנפגעי טרור ומלחמה ולמעגלים המקיפים אותם ופועלת למען העלאת המודעות הציבורית לנושא טראומה על רקע לאומי ובידולה מטראומות אחרות, מתוך ההקשר החברתי-לאומי בה מתרחשת הטראומה אשר צריך להניע את החברה הישראלית לפעול למען אלו הזקוקים לעזרה ולהגביר את חוסנה (Resiliency) של החברה.
אנו מאמינים שהצלחה באתגרים החשובים שעומדים בפנינו מחייבת אמון מלא, מקצוענות ומתוך עקרונות אלו- אנו דוגלים בשקיפות מלאה.

כחלק מערכי שקיפות הארגון, תוכלו למצוא פה דו”חות מסכמים שנתיים ומסמכי אישור ממוסדות המדינה בדבר העמותה ופעילותה.

לצפיה בדוחות המילוליים והכספיים ומסמכי העמותה המלאים באתר גיידסטאר לחצו כאן